Poznański Teatr Lalkowy – „W Zamku Króla – Niewiarygodne Przygody Tomka Wszędobylskiego i Zajączka Gucia”.

Dzień 06.09.2017 roku był dla naszych przedszkolaków pierwszym po wakacjach spotkaniem ze sztuką. Tym razem gościliśmy teatr lalkowy z Poznania. Przedstawienie przeniosło dzieci w świat fantazji, aby pokazać jak ważna w życiu jest uczciwość, odwaga i przezwyciężanie trudności w dążeniu do wyznaczonego  celu. W czasie trwania spektaklu dzieci wyrażały swoje emocje, poprzez radość oraz liczne oklaski. Spektakl zrobił na dzieciach duże wrażenie.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

 

 

20 września 2017 roku obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Było wesoło i kolorowo. Na zakończenie panie złożyły dzieciom życzenia i wręczyły każdemu odznakę „Super Przedszkolaka”.  

Dzień otwarty dla najmłodszych

 

 

29 sierpnia 2017 roku odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia adaptacyjne dla dzieci, które przychodzą do przedszkola po raz pierwszy. W obecności rodziców dzieci poznają przedszkole, zdobywają nowe doświadczenia społeczne, oswajają się z nowym miejscem i panującymi w nim zasadami. Maluchy są zachęcane do wspólnych zabaw z rówieśnikami. Dzieci uczestniczyły w zajęciach muzycznych i ruchowych. Zdobywały nowe umiejętności, by śmiało wkroczyć w przedszkolny świat. Dla dzieci był przygotowany również słodki poczęstunek, a dzień zakończyliśmy zabawą na naszym przedszkolnym placu zabaw. 

Teatrzyk Kotek i kogutek

 

We wtorek  26.09.2017r. o odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Kotek i kogutek” w wykonaniu aktorów Teatru Duet z Krakowa. Bajka opowiada o dwóch przyjaciołach Kotku i Kogutku, którzy mieszkają razem, uzupełniają się nawzajem i pomagają sobie w codziennym życiu. Kotek rozsądny, Kogutek nieco lekkomyślny. Ich szczęśliwe i sielankowe życie trwa do chwili, gdy kotek zmuszony jest wyruszyć w poszukiwaniu jedzenia nieco dalej w głąb lasu. Kogutek niepomny na przestrogi przyjaciela opuszcza zagrodę i wtedy do akcji wkracza lis... Bajka uczy rozsądku, ostrożności i posłuszeństwa. Uczy, że dobrych rad nie wolno lekceważyć.

Zdrowo jemy bo owoce i warzywa jemy

W naszym przedszkolu zdrowy styl życia propagujemy , dlatego dużo witamin jemy. Jesień to czas, kiedy dzieci poznają w przedszkolu znaczenie owoców i warzyw dla zdrowia. Podczas zajęć praktycznych poznawały smak i zapach owoców i warzyw ich kształty oraz wielkość. Była to okazja do przygotowania różnych potraw, takich jak sałatki, czy ciasto z owocami. Dzieci z apetytem próbowały wytworów swojej pracy. 

Dzień Edukacji Narodowej

 

Dnia 13 października obchodziliśmy uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Był to dzień, w którym uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na ucznia szkoły. Z tej okazji najstarsza grupa wraz z wychowawcą uczestniczyła więc w uroczystej akademii, która odbyła się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Rosku. Podczas uroczystości przedszkolaki z wielką radością uczestniczyły w pasowaniu dzieci na ucznia klasy pierwszej, poznając wśród uczniów swoich kolegów. W tym uroczystym dniu wszyscy pracownicy Oddziałów Przedszkolnych obdarowani zostali kwiatami, a na pamiątkę wykonaliśmy wspólne zdjęcie.

Kolorowa jesień u przeczkolaków

 

Jesień wcale nie musi być nudna. Kolorowe liście spadające z drzew, szyszki, kasztany i żołędzie to świetny materiał do organizowania kreatywnych zabaw. Dary jesieni posłużyły nam do stworzenia licznych prac techniczno-plastycznych, które zdobiły sale oraz szatnie naszego przedszkola. Jesienne atrakcje zachęcają nas do wspólnych zabaw ruchowych i dydaktycznych, kształtują poszanowanie do przyrody oraz uwrażliwiają na jej piękno.

Spotkanie z listonoszem

 

18 października z okazji święta Dnia Poczty Polskiej, gościliśmy w naszej placówce Panią Listonosz – Izabelę Kawlewską. Dzieci miały okazję zapoznać się z jej pracą, obowiązkami     i trudnościami, z jakimi boryka się na co dzień. Dowiedziały się też, jaką drogę pokonuje przesyłka od nadawcy do adresata. Szczególne zainteresowanie przedszkolaków wzbudziły atrybuty listonosza: czapka i torba, której zawartość została ujawniona. Rozmowa z gościem uświadomiła dzieciom znaczenie znajomości swojego imienia i nazwiska, a także własnego adresu zamieszkania. Przedszkolaki zaprosiły gościa do wspólnej zabawy improwizując treść piosenki „Chodzi listonosz tu i tam”. Pani listonosz zrobiła nam dużą niespodziankę wręczając paczkę zaadresowaną do dzieci z oddziałów przedszkolnych w Rosku. A co było jej zawartością - nasze ulubione smakołyki. Dziękujemy za wizytę i życzymy dużo zdrowia, pomyślności i wielu odwzajemnionych uśmiechów.

Spotkanie z policjantem

 

Dnia 18.10.2017 roku  w naszym przedszkolu gościliśmy sierż. sztab. Jarosława Stańkowskiego oraz sierż. sztab. Karola Matuszaka. Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze. Policjanci opowiadali dzieciom jak unikać codziennych niebezpieczeństw, szczególną uwagę zwrócili na poprawne przechodzenie przez pasy, unikanie rozmów z nieznajomymi. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania i wydawało się, że rozumieją  co to znaczy żyć i czuć się bezpiecznie. Wspólne zdjęcie pamiątkowe będzie im przypominało o tym, że każdy policjant to człowiek, który jest dobry i pomaga każdemu, kto o tą pomoc się zwróci.

Powiatowy konkurs piosenki ludowej Malwa 2017

19 października w Wiejskim Domu Kultury w Rosku odbył się XVII Powiatowy Konkurs Piosenki Ludowej MALWA 2017. Celem konkursu jest popularyzacja pieśni ludowych. Dzieci w wieku przedszkolnym bardzo chętnie uczestniczą w konkursach organizowanych na szczeblu gminnym czy powiatowym. 
Oddziały przedszkolne reprezentowały
W kategorii - solo:

  • Emilia Puślecka III miejsce
  • Urszula Skrzypska II miejsce

W kategorii - zespół:

  • Julia Nawrot, Ewa Dziubała, Anastazja Madaj – II miejsce

Dziewczynki wykazały się dużym talentem a przede wszystkim odwagą, gdyż sala Wiejskiego Domu Kultury zapełniona była licznymi reprezentantami, zaproszonymi gośćmi oraz widownią.
Duże brawa !!!

Pasowanie na przeczkolaka

 

W czwartek 9 listopada najmłodsze dzieci z Oddziałów Przedszkolnych Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Rosku dołączyły do grona przedszkolaków podczas uroczystego pasowania. Była to pierwsza uroczystość przedszkolna, jaką maluszki przeżyły w swoim życiu.  Na uroczystość zostali zaproszeni rodzice dzieci, które pierwszy raz rozpoczęły edukację przedszkolną. Do pasowania przystąpiły maluchy ale także dwoje średniaków. Dzieci z oddziału maluchów i średniaków zaprezentowały zdobyte w przedszkolu umiejętności. Były wiersze, piosenki oraz tańce. Pan dyrektor Roman Frąckowiak mianował każdego nowego przedszkolaka wielkim ołówkiem i podziękował wszystkim dzieciom za wspaniałą uroczystość. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom oraz upominek.

KONTAKT:

DYREKTOR SZKOŁY

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Rosku

ul. Powstańców Wlkp. 15

64-730 Wieleń

Tel/fax. +48 67 256 36 44

e-mail: sprosko@interia.pl

http://sprosko.pl

Adres przedszkola w Rosku

Przedszkole w Rosku

ul. Powstaców Wlkp. 26

64-730 Wieleń

tel. 67 256 37 95

Organ prowadzący

Gmina Wieleń

ul. Kościuszki 34

64-730 Wieleń

Tel. +48 67 256 11 70

http://www.wielen.pl

 

 

 

 

 

Adres przedszkola we Wrzeszczynie

Przedszkole we Wrzeszczynie

ul. 4 lutego 13

64-730 Wieleń

tel. 67 256 10 67